Кульмінація Всеукраїнського проекту «Конкурс образотворчого та декоративного мистецтва «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ» 2014

13 грудня 2014 року у Львівському палаці мистецтв відбулось урочисте відкриття виставки кращих робіт Всеукраїнського проекту «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ» 2014 та щорічна урочиста церемонія нагородження їх авторів кращих робіт Проекту. Зустріч розпочалась з хвилини мовчання в пам’ять за полеглими борцями за незалежність та цілісність України. У зв’язку з війною в країні оргкомітет Проекту відмінив усю урочисту концертну програму.

Позатим, холодний виставковий зал Львівського Палацу Мистецтв візуально зігріли осяйно-теплі і сердечно-щирі роботи учасників Всеукраїнського проекту «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ» 2014. Відчуття важливості події додали гості, що прибули на відкриття виставки з цілої України та з фронту.

До участі у Проекті 2014 року, було подано загалом понад 700 робіт, а власне участь в конкурсі взяло 598 робіт з 22 областей України. Цьогорічна кваліфікаційна комісія рекомендувала до виставки понад 200 кращих робіт.

У межах Проекту до виставки залучено біля двох десятків робіт дітей з Львівської області, що позбавлені батьківської опіки. Таку співпрацю Оргкомітет залічує у свою діяльність як своє маленьке чергове звершення. Завдяки добродіям і меценатам, які цього року безкорисливо підтримали Проект, більшість з цих дітей вдалось привезти до Львова на церемонію нагородження, показати їм виставу-казку в драматичному театрі ім. Марії Заньковецької, прогулятись містом, нагодувати смачним обідом та відзначити їх творчі роботи дипломами і подарунками.

На запрошення International Association Culture and Art митці — члени журі, у відповідності до протоколу, оцінювали роботи і формували свої опінії впродовж листопада одноосібно (індивідуально). Їх результати на початку грудня опрацьовувала незалежна лічильна комісія.

До складу цьогорічного журі, увійшли фахівці з образотворчого та декоративного мистецтва із України, Польщі, Франції та Італії:

Лариса Разінкова – художник-реставратор, заслужений працівник культури України, генеральний директор Львівської Національної Галереї Мистецтв ім.Б.Г.Возницького;

Юрій Калічакхудожник, викладач графіки Української академії друкарства (Львів);

Вікторія Ковальчукхудожник, член Національної спілки художників України, лауреат національної мистецької премії ім. Лесі Українки, лауреат премії ім. Олени Пчілки (Львів);

Владислав Новаковськийхудожник (Дніпропетровськ);

Наталя Полтавецьхудожник, викладач живопису Інституту декоративно-прикладного мистецтва та дизайну ім. Бойчука (Київ);

Йоанна Банекхудожник, професор Краківської Академії Мистецтв;

Яцек Маслянкевичхудожник, голова варшавського відділення Спілки художників Польщі;

П’єр Брунетхудожник (Париж);

Валентіна Спагнуолу художниця, спеціаліст з сучасного мистецтва, учасниця міжнародного проекту Peggy Gugenheim в Римі та Венеції, 55 Bienale of Art в США та Іспанії, помічник директора та науковий консультант музею сім’ї Марамотті у Реджо Емілія (Рим).

Завдяки допомозі партнерів Проекту, експозиції «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ» минулих років, презентувались у Львові, Києві, Варшаві(Польща), Цугу (Швейцарія) та інших містах Європи. На сьогодні їх оглянуло загалом тисячі осіб.

Вдалось уможливити участь у Проекті десятки дітей, які мешкають у сирітських будинках Львівської області. Команда оргкомітету завітала до них, провела майстер-класи з живопису та графіки і допомогла оформити й подати їх роботи до участі у виставці. За отримані від добродіїв кошти дітям було придбано художній реманент, канцтовари і солодощі.

organizator

International Association Culture and Art ініціювала Проект в Україні 2011 року. Координатором проекту є Львівський обласний благодійний фонд «ТОРБА», а організатором став ГО «Центр Культурно-Мистецьких Ініціатив». Підтримує їх діяльність Департамент культури НР ЛОДА. Партнерами проекту в Україні вже стали: Виставковий центр «Львівський палац мистецтв», Мистецький центр «Шоколадний будинок» НМРМ у Києві, Галерея «Чорна ящірка» в Дніпропетровську.

partners

Переможцями Всеукраїнського Проекту «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ» 2014 стали:

Вікова категорія 5 – 7 років

Вікова категорія 8 – 12 років

 Вікова категорія 13 – 16 років

Особливі відзнаки

Оргкомітет Всеукраїнського проекту «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ» 2014 висловлює свою глибоку вдячність усім, хто самовіддано і безкорисливо допомагає успішно його реалізовувати: компанії «УНІВЕРСАЛЬНА СКЛОНАРІЗКА», Fashion Studio Andriy Sendetskyy, Трускавецькому оздоровчому центру «СТРИКОЗА», готелю «Рудольфо», готелю «ЛЕОПОЛІС», готелю «НОБІЛІС», ресторану «Смаколик», ресторану «Белла Чао», ресторану «Сім поросят», Житомирській кондитерській фабриці, Львівській Мануфактурі Кави, компанії «Текстиль-Контакт», ТРК Люкс, компанії «ZIK», поліграфічній компанії «GalDent» та усім добродіям, які висвітлюватимуться на сторінках каталогу з кращими роботами, сайтах офіційних партнерів, запрошеннях, афішах, банерах та листівках. Величезна подяка самовідданому і безкорисливому колективу львівського ТЕАТРу «СПІРОГРАФ».

sponsors

Спільними зусиллями ми в змозі допомогти талановитим юним творцям і презентувати світові юний мистецький потенціал України.

Програму та актуальну інформацію Проекту розміщено на офіційних сайтах

координатора Проекту www.lvivtorba.com та організатора Проекту www.artcenter.org.ua