«Талановитим особистостям будь-якого віку, соціального стану і світогляду доволі часто бракує відваги, ресурсів, можливостей презентувати свої здобутки. Для допомоги таким людям створений Проєкт ART AXIS – вісь мистецтва, яка згуртовує, спрямовує і пропагує творчість митців у світі»
художній керівник Проєкту Андрій Сендецький.

11 грудня 2020 року Центр Культурно-Мистецьких Ініціатив міста Львова презентував кращі художні твори ІІ Міжнародного мистецького проєкту без вікових обмежень «ART AXIS». Роботи виставки розміщено у залах Львівського історичного музею (пл. Ринок, 6, 3 поверх). Оглянути експозицію можна безпосередньо протягом грудня 2020 – лютого 2021 рр. згідно з графіком роботи музею.

Тема цьогорічного конкурсу: «Шлях до себе».

Проєкт стартував у 2018 році як результат партнерської ініціативи Громадської організації «Центр Культурно-Мистецьких Ініціатив» у місті Львові та Львівського обласного благодійного фонду «ТОРБА». Перша едиція міжнародного івенту відбулася у 2019 році. Проєкт був підтриманий Національною спілкою художників України, яка цьогоріч залишається формальним партнером Проєкту.

Мета Проєкту – розбудова міжнародного культурно-мистецького співробітництва і сталого партнерства для підтримки творців незалежно від віку, етнічної, релігійної чи творчої приналежності. Завдяки визначеній меті оргкомітет виконує свою місію – в едукаційних формах допомагає людям з особливими потребами та обдарованим дітям, позбавленим батьківської опіки, розвивати свої художні здібності.

Для участі в ART AXIS 2020 оргкомітетом зареєстровано понад півтораста заявок з художніми роботами з України, Польщі, Угорщини, Швейцарії, Іспанії, Італії, Нігерії, Китаю від авторів, вікового діапазону 6–59 років. Рішенням кваліфікаційної колегії до виставки відібрано 29 художніх творів.

Необхідно зазначити, що Міжнародний мистецький проєкт без віковий обмежень ART AXIS другий рік поспіль реалізований винятково як громадська ініціатива. На його втілення оргкомітет не отримав з державних коштів жодної допомоги. Увесь часовий, технічний, інтелектуальний ресурс акумульований завдяки підтримці добродіїв, партнерів і палких шанувальників мистецтва.

До кваліфікаційної колегії ART AXIS 2020 запрошено заслужену художницю України, ректора Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука Оксану Полтавець-Гуйду (Київ, Україна); художника-живописця Роберта Боерсма (Ноорбеек, Голландія); професора Клайпедського відділення візуального дизайну Академії мистецтв у Вільнюсі Вакаріса Бернотаса (Клайпеда, Литва); художницю, арт-директора французько-канадського об’єднання «Peintures de France» Магдалену Готовську (Варшава, Польща).

До експертної колегії увійшли доктор мистецтвознавства, академік Національної академії мистецтв України, провідний науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Рильського НАН України Тетяна Кара-Васильєва (Київ Україна); Заслужений працівник культури України, член Спілки художників «Клуб українських мистців», кандидат мистецтвознавства, професор, проректор з наукової роботи Львівської національної академії мистецтв Роман Яців (Львів, Україна); художник-сценограф, професор Краківської академії мистецтв ім. Яна Матейка, завідувач кафедри сценічного мистецтва Малгожата Коморовська (Краків, Польща).

Автори художніх робіт, які увійшли до виставкової збірки, були відзначені дипломом за участь в експозиції кращих художніх творів й здобули звання лавреата. За результатами оцінювання експертною колегією найвищий рейтинг і, відповідно, особливу відзнаку отримали Галина Отчич за роботи «Осінній сад» та «Мій Ікар» (Україна); Анна Придатко за роботи: «Святі Душі» та «Пара» (Україна); Філіп Іругібу за роботи: «Безсоння», «Поза страху», «Пісні невинності» (Нігерія).

Вітаємо усіх учасників Проєкту з успішною презентацією кращих творів і початком виставкового туру.

Від імені оргкомітету та кваліфікаційної колегії висловлюємо глибоку вдячність і шану авторам-художникам першої едиції ART AXIS 2019, твори яких увійшли у Фонд Проєкту. Він заснований з ініціативи відомих творчих особистостей: Вікторії Ковальчук (Україна), Агнєшки Даци (Польща), Місі Конопки (Польща), Юко Адачі (Японія). Фонд формується винятково з дарованих авторами робіт для подальшого розвитку Проєкту. У ньому зберігаються художні твори, які відзначені міжнародною колегією, а також ті роботи, що приналежні до експозиційної колекції Проєкту і були представлені у виставковому турне.

Роботи Фонду, які виставлятимуться у галереях партнерів, також виконують частину завдань, визначених для досягнення мети Проєкту та реалізовують місію ART AXIS.

Щорічний Проєкт спрямований до зацікавлених митців, які готові своїми творчими здобутками ділитись зі світом крізь призму філософії ART AXIS.

Віртуальна галерея, для усіх поціновувачів мистецтва буде доступна цілодобово на сторінці artcenter.org.ua з 25 грудня 2020 року.

Тема ІІІ едиції Міжнародного мистецького проєкту без вікових обмежень ART AXIS 2021:
«Восьмий день тижня»

ЗАПРОШУЄМО УСІХ КОМУ Є ЩО СКАЗАТИ У ЦАРИНІ СПРАВЖНЬОГО МИСТЕЦТВА!