ПРОСТО НЕБИЛИЦІ 2019 – Проект реалізовується упродовж дев’яти років поспіль. Його мета — формувати простір для самовираження молодих українських творців й популяризувати їх мистецтво у світі.
2011 року International Association of Culture and Art ініціювала в Україні проект, крізь призму якого яскраво помітно творчий потенціал України на перспективу. Проект, у якому можуть брати участь молоді творці від 5 до 16 років, презентує талановитих юних митців, котрі своїми роботами пропагують креативність думки, нестандартне мислення та пошук нових візій. Координатором проекту “Конкурс образотворчого та декоративного мистецтва “ПРОСТО НЕБИЛИЦІ” в Україні є Львівський обласний благодійний фонд “ТОРБА”, а організатором – Центр Культурно-Мистецьких Ініціатив.
Впродовж діяльності Проекту участь у ньому взяли не одна сотня дітей, які мешкають у спеціалізованих закладах Львівської області (сирітських будинках, школах інтернатах тощо). Доброчинна участь оргкомітету, спонсорів, меценатів та шанувальників мистецтва багатьох країн Європи створює для дітей, що перебувають у цих осередках, справжню подію. Візити в такі заклади є неоціненним джерелом спілкування як для гостей, так для іх мешканців.
![](https://artcenter.org.ua/wp-content/uploads/2019/11/pn19_rozdil_01-768x1024.jpg)
![](https://artcenter.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/pn_2019_17-762x1024.jpg)
![](https://artcenter.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/pn_2019_18-762x1024.jpg)
![](https://artcenter.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/pn_2019_19-762x1024.jpg)
На пам’ять про зустріч їм завжди вручається організаторами художній реманент, канцтовари, солодощі, одяг тощо. Щороку протягом тривання Проекту — з квітня по листопад, — команда оргкомітету відвідує спеціалізовані заклади, проводить для їх вихованців майстер-класи з живопису та графіки, а потім допомагає подати роботи до експозиції.
Цього року юні творці, які позбавлені батьківської опіки, традиційно мали можливість взяти участь у Проекті. Варто зазначити, що роботи таких учасників «ПРОСТО НЕБИЛИЦЬ» є позаконкурсними і приймаються до виставки без попереднього оцінювання.
До участі у Всеукраїнському проекті “ПРОСТО НЕБИЛИЦІ” 2019 року надійшло 878 робіт з 22-х областей України. У конкурсі взяло участь 787 робіт, з них понад три десятки від дітей позбавлених батьківської опіки, що живуть у сиротинцях Львівської області. До експозиції кращих увійшло понад 150 робіт.
Вже традиційно до складу кваліфікаційної колегії запрошуються фахівці не лише з нашої країни. До складу кваліфікаційної комісії 2019 року International Association of Culture and Art запросила 5 фахівців із образотворчого та декоративного мистецтва з України і 3 особи з-поза її меж. Цьогоріч запрошено художників, критиків мистецтва, викладачів та науковців з України, Польщі, Швейцарії та Литви:
![](https://artcenter.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/pn_2019_12-1024x678.jpg)
![](https://artcenter.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/pn_2019_01-1024x682.jpg)
Володимир Іванишин – художник різьби по дереву, старший викладач кафедри художнього дерева Львівської національної академії мистецтв, член Національної спілки художників України. Львів, Україна.
Алла Руденченко – доктор педагогічних наук, декан факультету декоративно-прикладного мистецтва, професор кафедри монументально-декоративного живопису Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. Михайла Бойчука. Київ, Україна.
Сергій Брильов – скульптор, старший викладач кафедри рисунку та живопису Київського національного університету технології та дизайну. Київ, Україна.
Наталія Копитко – художник, керівник кафедри мистецької едукації Інституту малярства і мистецької едукації Університету КЕН у Кракові. Краків, Польща.
Мар’яна Демчук – живописець, фотохудожник. Цюріх, Швейцарія.
Ігор Кожан – заслужений працівник культури України, генеральний директор Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького. Львів, Україна.
Галина Отчич – художник-аквареліст, художник-ілюстратор, архітектор, дизайнер, Президент українського міжнародного акварельного товариства IWS Ukraine. Львів, Україна.
Вайціс Гінтаутас – художник, голова відділення живопису у Каунасі Спілки художників Литви. Каунас, Литва.
![](https://artcenter.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/pn_2019_08-1024x682.jpg)
![](https://artcenter.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/pn_2019_03-1024x682.jpg)
![](https://artcenter.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/pn_2019_04-1024x682.jpg)
![](https://artcenter.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/pn_2019_05-1024x682.jpg)
![](https://artcenter.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/pn_2019_06-1024x682.jpg)
![](https://artcenter.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/pn_2019_07-1024x682.jpg)
13 грудня 2019 року відбулась урочиста презентація і нагородження авторів у Львівському палаці мистецтв.
До експозиційної колекції кращих творів Всеукраїнського проекту для молодих митців «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ» 2019 року увійшли роботи зі скульптури, живопису, графіки та мішаних технік.
Особливі відзнаки отримали:
Аліса Гризун, 12 р., м. Суми;
Богдан Кіяшко, 8 р., м. Ніжин;
Вікторія Гуріна, 15 р., м. Кремінна;
Єлизавета Загамула, 16 р., м. Нікополь;
Єлизавета Макуха, 10 р., м. Шостка;
Ілона Андрущенко, 14 р., м. Львів.
Ірина Максимчук, 15 р., м. Ніжин;
Катерина Сокол, 13 р., м. Хмельницький;
Марія Чернова, 9 р., м. Кремінна;
Наталія Ребенко, 14 р., м. Середина-Буда;
Олексій Мар’єта, 13 р., м. Суми;
Ольга Антонюк, 10 р., м. Нетішин;
Поліна Ковтонюк, 15 р., м. Черкаси;
Софія Дмитренко, 11 р., м. Суми.
ЛАУРЕАТИ І СТУПЕНЯ
![](https://artcenter.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/49-19-724x1024.jpg)
Повернення втікача
Шостка
![](https://artcenter.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/205-19-724x1024.jpg)
Берегиня снів
Рубіжне
![](https://artcenter.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/334-19-724x1024.jpg)
Час
Львів
![](https://artcenter.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/515-19-724x1024.jpg)
Мрія літати
Бориспіль
ЛАУРЕАТИ ІІ СТУПЕНЯ
![](https://artcenter.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/19-19-724x1024.jpg)
Без назви
Шостка
![](https://artcenter.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/62-19-724x1024.jpg)
А ми на дереві живем!
Львів
![](https://artcenter.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/70-19-724x1024.jpg)
Диво-люди
Львів
![](https://artcenter.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/425-19-1024x724.jpg)
Ой, на горі три коти…
Сєвєродонецьк
![](https://artcenter.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/469-19-724x1024.jpg)
Друзі наші менші
Хмельницький
![](https://artcenter.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/622-19-1024x724.jpg)
Фрагмент
Охтирка
![](https://artcenter.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/624-19-724x1024.jpg)
Цвіт папороті
Новий Розділ
![](https://artcenter.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/660-19-1024x784.jpg)
Круторогий крококрил
Сєвєродонецьк
ЛАУРЕАТИ ІІІ СТУПЕНЯ
![](https://artcenter.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/240-19-1024x819.jpg)
Світ казок
Кривий Ріг
![](https://artcenter.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/268-19-724x1024.jpg)
Чудо-кіт
Воловець
![](https://artcenter.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/445-19-1024x724.jpg)
Бегемот та равлик
Херсон
![](https://artcenter.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/452-19-1024x724.jpg)
Звіздар
Херсон
![](https://artcenter.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/580-19-724x1024.jpg)
Лис Микита
Коломия
![](https://artcenter.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/581-19-724x1024.jpg)
“Я не жирафа” – сказала істота
Коломия
![](https://artcenter.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/653-19-1024x757.jpg)
Дивозвір, що співає
Соснівка
![](https://artcenter.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/657-19-1024x686.jpg)
Джентльмен з викрутасами
Сєвєродонецьк
![](https://artcenter.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/663-19-1024x724.jpg)
Зародження нового світу
Львів
Роботи, які увійшли до експозиційної колекції кращих творів проекту 2019 року
Звертаємо особливу увагу, що у Проекті діяльність ведеться виключно як громадська ініціатива і, відповідно, щороку докладаються великі зусилля організаторів, добродіїв, меценатів і митців України та країн-партнерів.
Державне підприємство «Укрпошта», завдяки доброзичливості та оперативності львівської дирекції, випустило чергову авторську марку Проекту.
![](https://artcenter.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/pn_2019_02-1024x682.jpg)
Особлива дяка Львівському Авторському Драматичному ТЕАТРу «СПІРОГРАФ», без якого складно уявити як підготовку самого Проекту, так і проведення його урочистих заходів та гастрольних презентацій.
Деб’ютером у партнерському гроні Проекту 2019 року стала Національна спілка художників України (НСХУ).
Незважаючи на скорочення терміну презентації експозиційної збірки у Львові, виставкове турне «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ»-2019 передбачає якіснішу співпрацю з партнерами Проекту у арт-галереях поза межами Львова і України загалом.
![](https://artcenter.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/pn_2019_16-762x1024.jpg)
![](https://artcenter.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/pn_2019_09-1024x576.jpg)
![](https://artcenter.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/pn_2019_10-1024x678.jpg)
![](https://artcenter.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/pn_2019_11-1024x682.jpg)
![](https://artcenter.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/pn_2019_13-1024x678.jpg)
![](https://artcenter.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/pn_2019_14-1024x768.jpg)
![](https://artcenter.org.ua/wp-content/uploads/2019/12/pn_2019_15-1024x768.jpg)
Спільними зусиллями ми у змозі допомогти талановитим юним творцям України і презентувати їхні здобутки світові.