Сьогодні 05.08.2021 Центр Культурно-Мистецьких Ініціатив у Львові презентував експозиційну збірку художніх творів ІІІ Міжнародного арт проєкту без вікових обмежень ART AXIS.

ТЕМА 2021 РОКУ: Восьмий день тижня

У експозиційній залі другого поверху Львівського палацу мистецтв розгорнулась виставка художніх робіт, автори яких взяли участь у міжнародному мистецькому марафоні ART AXIS 2021 і були відзначені більшістю членів колегій як твір мистецької цінності.

Незважаючи на період відпусток, вакацій та карантинів, на урочистій презентації й вернісажі було людно.

Щорічний Проєкт спрямований до митців, які готові свої творчі здобутки пропагувати світові крізь філософське бачення ART AXIS й у такий спосіб допомагати мистецькій едукації серед обдарованої молоді, зокрема особам позбавленим батьківської опіки та з особливими потребами.

Необхідно зазначити, що Міжнародний мистецький проєкт без віковий обмежень ART AXIS третій рік поспіль реалізований винятково як громадська ініціатива. На його втілення оргкомітет не отримав жодної допомоги з бюджетних коштів. Увесь часовий, технічний, інтелектуальний ресурс акумульований завдяки підтримці та допомозі добродіїв, партнерів та палких шанувальників мистецтва.

Для участі в ART AXIS 2021 оргкомітетом зареєстровано понад півтораста заявок з художніми роботами з Бразилії, Гаїті, Еквадору, Іспанії, Італії, Канади, Коста-Ріки, Мексики, Південної Африки, Португалії, Польщі, Сполучених Штатів Америки, України, Франції та Чехії від авторів вікового діапазону 6 – 60+ років. Результат відбору у три етапи наповнив експозиційну збірку проєкту.

Рішенням кваліфікаційної колегії до виставки відібрано 27 художніх творів, які до 14 серпня можна оглянути у Львові (вул. Коперника 17, Львівський палац мистецтв). Далі експозиційна збірка вирушить у виставкове турне галереями партнерами проєкту.

До кваліфікаційної колегії ART AXIS 2021 були запрошені:

Кшиштоф Мархляк, художник-живописець, доктор мистецтва, викладач Інституту малярства і мистецької освіти Педагогічного університету у Кракові (Краків, Польща);

Роман Петрук, художник, заслужений діяч мистецтв України, доцент Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука (Київ, Україна);

Вакаріс Бернотас, професор Клайпедського відділення візуального дизайну Академії мистецтв у Вільнюсі (Клайпеда, Литва);

Магдалена Готовська, художник, арт-менеджер французько-канадського об’єднання «Peintures de France» в Монреалі (Монреаль, Канада).

До експертної колегії увійшли:

Ростислав Шмагало, доктор мистецтвознавства, професор, декан факультету історії та теорії мистецтва Львівської національної академії мистецтв, заслужений діяч мистецтв України, член правління і голова секції мистецтвознавства та менеджменту мистецтва Львівської обласної організації Національної спілки художників України, член Спілки критиків та істориків мистецтва (Львів, Україна).

Оксана Полтавець-Гуйда, заслужений художник України, член-кореспондент Національної академії мистецтв України, в.о. ректора Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука (Київ, Україна);

Малгожата Коморовська, художник-живописець, сценограф, професор Краківської академії мистецтв ім. Яна Матейка, завідувач кафедри сценографії (Краків, Польща);

Костянтин Чернявський, кандидат мистецтвознавства, заслужений художник України, декан факультету образотворчого мистецтва та реставрації Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури, голова Національної спілки художників України (Київ, Україна).

Відповідно до змін у міжнародному протоколі з 2021 року додатковий голос матимуть самі учасники Проєкту, які можуть скористатися правом висловити свої міркування щодо робіт інших учасників ART AXIS. Для цього у виставковій залі залишений альбом відгуків для гостей виставки, у ньому кожен відвідувач виставки може зазначити авторів робіт, які особливо припали до його смаку.

Від імені оргкомітету проєкту, до якого увійшли фахівці та волонтери ГО Центр Культурно-Мистецьких Ініціатив, Львівського обласного благодійного фонду ТОРБА та International Association Culture and Art, висловлюємо вдячність усім учасникам за сміливість та прагнення представляти свої роботи у відкритому проєкті, реалізовуючи його ідею-гасло – «Мистецтво без вікових обмежень»!

“Приємно усвідомлювати, що світ мистецтва не складається виключно із самозакоханих і корисливих ексцентриків. Гріють душу талановиті Люди, які вміють дарувати світло іншим, які вміють тішитись тим, що можуть дати, а не лише взяти. Надихають відкриті і щирі особистості, які не бояться нових можливостей і роблять спільні справи задля допомоги тим, хто вартий, щоб творити прекрасне, та потребує підтримки. ART AXIS – це своєрідний лакмусовий папірець, який дає можливість збагнути різницю між ціною та цінністю. Дякую усім учасникам проєкту за черговий спільний крок, який ми зробили задля виконання місії мистецької платформи!” – художній керівник проєкту Андрій Сендецький