10 грудня 2021 року відбулася урочиста кульмінація Всеукраїнського проєкту для молодих митців «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ». Презентація експозиції «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ» 2021 відбулася у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (проспект Свободи 20). На виставці представлено 198 робіт: з них – 137 кращих творів конкурсної програми, 71 робота – це кращі художні роботи учасників едукаційної програми «Арт-палітра», яка щороку реалізовується в рамках Проєкту.

У 2021 році для участі у Проєкті було подано понад 700 художніх робіт молодих художників віком 5–16 років з 22-х областей України. Завдяки підтримці Львівської обласної державної адміністрації цьогоріч оргкомітет Проєкту «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ» зміг збільшити гроно учасників едукаційної програми «Арт-палітра» на п’ять осередків області, де перебувають діти, які позбавлені батьківської опіки та з особливими потребами. Понад сім десятків кращих художніх робіт активних учасників програми «Арт-палітри» були презентовані у рамках виставки «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ» 2021.

Програма урочистого заходу розпочалася із привітального слова художнього керівника та генерального координатора Проєкту Андрія Сендецького, генерального директора Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Ігоря Кожана, меценатів та партнерів, зокрема генерального менеджера готелю Ibis Style Center Lviv Олів’є Кросо, а також почесних гостей, представників міжнародного співтовариства.

Вже доброю багаторічною частиною свята є офіційна презентація іменної поштової марки Проєкту, яку шостий рік поспіль випускає у світ «УКРПОШТА». Під час заходу традиційно відбулося урочисте погашення марки «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ» 2021, у якому взяли участь генеральний директор Львівської дирекції підприємства «УКРПОШТА» Євген Савчук; генеральний директор Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Ігор Кожан; член міжнародної кваліфікаційної колегії Проєкту «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ» 2021 Аліна Гончарова; художній керівник Проєкту Андрій Сендецький.

Хвилююча церемонія оголошення результатів Проєкту 2021 року розпочалась із вручення нагород і подарунків учасникам едукаційної програми Проєкту «Арт-палітра», які зусиллями оргкомітету таки прибули на урочистий захід. Щиро і радісно приймали дарунки вихованці Підгірцівської спеціалізованої школи-інтернату; дитячого будинку «Рідний дім», що у селі Сасів Золочівського району; Великолюбінського навчально-реабілітаційного центру.

Одинадцятий рік поспіль молоді художники з різних областей України мають можливість презентувати свій творчий доробок у рамках всеукраїнського арт-марафону і отримати оцінку свого креативного продукту від Міжнародної кваліфікаційної колегії, до якої, як зазвичай, увійшли практикуючі професійні художники, мистецтвознавці, галеристи. Щороку міжнародна кваліфікаційна колегія оновлюється у повному складі, тож цей рік не став винятком.

До Міжнародної кваліфікаційної колегії Всеукраїнського проєкту для молодих митців «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ» 2021 увійшли:

Олександра Брикса – художник, керівник IWS Czech Republic, голова представництва FabrianoInAcquarello у Чехії та Словаччині. Прага, Чехія.

Аліна Гончарова – художник, голова ГО «Пектораль», провідний викладач декоративно-прикладного мистецтва в Art Centre ZELO. Полтава, Україна.

Венета Дочева – художник, член Mondial ART Academia, Міжнародний експерт з тестування пігментів Eureka&Rockwell у Канаді. Софія, Болгарія.

Тетяна Кара-Васильєва – доктор мистецтвознавства, академік Національної академії мистецтв України, завідувач відділу образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського. Київ, Україна.

Роман Опалинський – заслужений художник України, заслужений діяч культури Польщі, член Mondial ART Academia. Львів, Україна.

Богдан Ткачик – народний художник України. Тернопіль, Україна.

Олена Цимбалюк – доцент кафедри графічного дизайну та мистецтва книги Української академії друкарства, кандидат мистецтвознавства. Львів, Україна.

Тамара Чернявська – художник, куратор арт-проєктів секції критики і мистецтвознавства Київської організації Національної спілки художників України. Київ, Україна.

Наталія Студенкова – художник, член спілки словацьких митців UBS, представник Словаччини IWS Slovakia у Міжнародному товаристві аквалері IWD Glob.

Задля об’єктивності та прозорості оцінювання творчих заявок усі члени Колегії мали можливість одноосібно переглянути й оцінити конкурсні роботи учасників Проєкту. Роботи, котрі отримали найвищий рейтинг, увійшли до експозиційної збірки «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ» 2021, а кращі з кращих були номіновані особливими відзнаками та отримали звання Лауреата першого, другого та третього ступенів (перше, друге, третє місце).

ЛАУРЕАТИ І СТУПЕНЯ

ЛАУРЕАТИ II СТУПЕНЯ

ЛАУРЕАТИ III СТУПЕНЯ

ОСОБЛИВІ ВІДЗНАКИ ОТРИМАЛИ:

Анастасія Зазуляк 8р. Моршин
Анастасія Кушнір 16р. Хмельницький
Анастасія Царицанська 5р. Кремінна
Валерій Борисов 7р. Одеса
Валерія Федак 14р. Львів
Вікторія Краус 11р. Херсон
Вікторія Листван 16р. Львів
Дарина Гудзик 13р. Львів
Дмитро Король 9р. Токарі
Єва Борисова 15р. Одеса
Єва Лукіна 6р. Львів
Євгенія Летюка 7р. Суми

Кіра Харченко 15р. Суми
Ксенія Чернява 14р. Херсон
Ліка Заболотня 9р. Шостка
Марина Калініченко 12р. Гребінка
Марта Голубовська 14р. Львів
Михайло Кунько 13р. Львів
Надія Пилипишин 12р. Львів
Олександра Ладика 15р. Львів
Соломія Власюк 10р. Лапаївка
Софія Данч 12р. Гребінка
Ян Нонка 14р. Зіньків

Цього року Гран-Прі не було визначене вже вкотре у жодній віковій категорії. Оргкомітет висловлює велику вдячність і шану усім партнерам, меценатам та добродіям, які підтримують реалізацію Проєкту не гучним позерством на публіку, а своїми реальними діями, вчинками і допомогою. Завдяки самовідданій роботі оргкомітету, волонтерів,  добродійників і партнерів ось уже одинадцять років Проєкт реалізовується на високому міжнародному рівні, гідно популяризуючи сьогодення українського мистецтва серед світової спільноти.

Окрема подяка Львівській дирекції «УКРПОШТА», яка цього року відновила давню традицію бути поштовим партнером Проєкту. Отож, завдяки цій співпраці більшість учасників, які не змогли бути особисто на урочистій церемонії вручення нагород і відзнак, зможуть отримати їх як приємний бонус до свого цьогорічного успіху.

Усім учасникам Проєкту велика подяка, за вашу наполегливу творчу активність, яка в незалежності від результатів конкурсної програми Проєкту викликає щирий подив і захват у всіх причетних до його організації і реалізації. Здоров’я, добра усім і незупинного натхнення!