27 травня у Арт-Галереї Національної бібліотеки імені Ярослава Мудрого (за адресою: вулиця Грушевського 1, Київ) розпочнеться презентаційне турне виставки кращих художніх творів у межах Всеукраїнського проєкту для молодих мистців «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ». До експозиційної збірки десятої едиції Проєкту увійшло понад 160 художніх робіт, ретельно відібраних кваліфікаційною колегією. У виставковому просторі Національної бібліотеки імені Ярослава Мудрого, яка ось уже п’ять років є постійним партнером Проєкту, можна оглянути четверту частину збірки.

4 грудня 2020 року у Львові відбулася десята (ювілейна) кульмінація Всеукраїнського проєкту для молодих мистців «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ». Програма Урочистого заходу традиційно складалася із відкриття експозиції кращих художніх творів 2020 року, оголошення результатів конкурсної програми і вручення нагород авторам-переможцям на підставі рішення міжнародної кваліфікаційної колегії.

Нагадаємо, що в Україні Проєкт ініційований International Association Culture and Art ще у далекому 2011 році. І відтоді «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ» успішно презентуються в Україні та за кордоном упродовж десяти років поспіль. Координатором Проєкту є Львівський обласний благодійний фонд «ТОРБА», а його організатором – ГО «Центр Культурно-Мистецьких Ініціатив».

Мета цього Проєкту – відкрити простір для творчого самовираження молодих українських мистців й популяризувати їхнє мистецтво у світі. Завдяки зусиллям організаторів, добродіїв, меценатів і мистців України та країн-партнерів, Проєкт втілюється винятково як громадська ініціатива. За роки реалізації виставкового турне, «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ» вже презентувалися у Львові, Києві, Дніпрі, Житомирі (Україна), Варшаві, Кракові (Польща), Цугу (Швейцарія), Мілані (Італія), Парижі (Франція). До сьогодні експозиції усіх едицій оглянуло тисячі осіб.

Упродовж функціонування Проєкту вдалось уможливити участь не одного десятка дітей, які мешкають у спеціалізованих закладах (сирітських будинках, школах-інтернатах тощо). Докладеними спільними зусиллями оргкомітету, спонсорів, меценатів та шанувальників мистецтва багатьох країн Європи за отримані від добродіїв кошти було придбано художній реманент, канцтовари і солодощі дітям, що перебували у цих будинках. Ініціативна команда оргкомітету приїздить до спеціалізованих закладів, проводить майстер-класи з живопису та графіки і допомагає подати роботи їхніх мешканців для участі у Проєкті. 2020 рік не був виключенням: юні творці, які позбавлені батьківської опіки та з особливими потребами, мали можливість взяти участь у Проєкті.

Загалом для участі у 10 Всеукраїнському проєкті було надіслано 805 робіт з 22 областей України. До участі у конкурсі кваліфіковано 638 робіт, з них 42 – від вихованців спеціалізованих закладів (дітей, які позбавлені батьківської опіки, людей з особливими потребами тощо).

До складу журі десятої едиції традиційно запрошено дев’ять фахівців з образотворчого та декоративного мистецтва, істориків мистецтва. Щорічно склад міжнародної колегії повністю оновлюється. У 2020 році до складу журі увійшли:

Еммануель Брюне – художник-аквареліст, голова Міжнародного акварельного товариства у Франції. Жуе-ле-Тур, Франція.

Маурі Віртанен – художник-аквареліст, голова Міжнародного акварельного товариства в Еквадорі, член Спілки художників-пластиків Румунії, член Японського міжнародного інституту акварелі, Лицар-Академік Всесвітньої академії мистецтв (Франція). Кіто, Еквадор.

Остап Ковальчук – проректор Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, кандидат мистецтвознавства, заслужений діяч мистецтв України. Київ, Україна.

Магдалена Мазік – теоретик мистецтва, керівник відділу теорії мистецтва Музею сучасного мистецтва в Кракові. Краків, Польща.

Андраш Манайло – художник-живописець. Вац, Угорщина.

Силвія Мондж – художник-аквареліст, художник по склу та кераміці, член Консультативної ради у Раді директорів Міжнародного акварельного товариства, член Акварельного товариства Коста-Ріки. Викладач акварельного живопису (США, Іспанія, Мексика, Португалія, Чехія). Сан-Хосе, Коста-Ріка.

Роман Пиза – художник-вітражист. Арт-директор майстерні вітражів «РІО». Львів, Україна.

Ореста Ремешило-Рибчинська – доцент Інституту архітектури та дизайну Національного університету «Львівська політехніка», архітектор, кандидат філософських наук, член Національної спілки архітекторів України, член ІКОМОС. Львів, Україна.

Ростислав Шмагало – доктор мистецтвознавства, професор, декан факультету історії та теорії мистецтва Львівської національної академії мистецтв, заслужений діяч мистецтв України, член правління і голова секції мистецтвознавства та менеджменту мистецтва Львівської обласної організації Національної спілки художників України, член Спілки критиків та істориків мистецтва. Львів, Україна.

Через обов’язкове дотримання протиепідемічних заходів оголошення результатів конкурсної програми Проєкту «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ» 2020 в живому форматі було доволі камерним та усі охочі могли оглядати Урочистий захід у форматі онлайн-трансляції. Усі охочі й зацікавлені можуть переглянути запис відео-трансляції на офіційній інтернет-сторінці організатора Проєкту (artcenter.org.ua) та координатора Проєкту (lvivtorba.com).

У рамках цьогорічного Проєкту було презентовано та урочисто погашено іменну ювілейну марку «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ». П’ятий рік поспіль державне підприємство «Укрпошта» випускає авторські марки «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ» (автор зображення на марці – Сергій Гаврилович). Цього ж року «Укрпошта» з нагоди десятиліття Проєкту випустила на загальнонаціональному рівні ювілейний конверт, який на лицевому боці містить зображення художньої роботи однієї з переможниць Проєкту 2016 року (робота Є. Гриньової, 7 років, «Пішов я, хлопці, спати»).

Оргкомітет Всеукраїнського проєкту «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ» висловлює свою глибоку вдячність усім партнерам Проєкту та усім, хто самовіддано і безкорисливо щороку допомагає успішно його реалізовувати: компанії «Текстиль-Контакт-Львів», Fashion Studio Andriy Sendetskyy, готелю «IBIS Styles», кондитерській компанії «Nestle», трускавецькому Центру здоров’я «Стрекоза», ДП «Укрпошта», підприємству «Універсальна склонарізка», видавництвам «Основи» та «Апріорі», магазину іграшок «КАЗКА», Львівській майстерні шоколаду та іншим добродіям, які постійно згадуються на сторінках щорічного каталогу кращих робіт Проєкту, сайтах організаторів, запрошеннях, афішах і листівках. У гроні добродіїв Проєкту вітаємо з дебютом ринок «Шувар».

Особлива подяка і шана усьому колективу Львівського Авторського Драматичного ТЕАТРу «ScenA (t.artcenter.org.ua ) за постійне якісне партнерство у Проєкті упродовж усіх 10 років!

Оргкомітет сердечно вдячний усім учасникам разом і кожному окремо за високий рівень художніх робіт, що були надіслані до участі у Всеукраїнському проєкті «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ», які репрезентуватимуть Україну світові!

«Спільними зусиллями ми у змозі допомогти талановитим юним творцям сьогодні, щоб людство пишалось ними вже завтра» – генеральний координатор та художній керівник Проєкту Андрій Сендецький.

Програму та актуальну інформацію щодо Проєкту розміщено на офіційних сайтах координатора Проєкту lvivtorba.com та організатора Проєкту artcenter.org.ua