Всеукраїнський проєкт для молодих митців «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ» є яскравим прикладом культурної ініціативи, що з 2011 року щорічно підтримує та розкриває мистецький потенціал України. Ця платформа створена для надання можливостей самовираження молодим талантам та промоції їхніх творів на міжнародному рівні. Завдяки спільним зусиллям організаторів, меценатів, добродіїв та учасників, проєкт розвивається як сильна громадська ініціатива, яка якісно реалізовує завдання культурного амбасадора України 13 років поспіль.

За роки своєї активності проєкт «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ» виріс в значущий арт-марафон, який відбувається не тільки в Україні, а й у багатьох інших країнах Європи, знайомлячи іноземну аудиторію з українським мистецтвом. Проєкт відіграє особливу роль для сотень дітей зі спеціалізованих закладів, надаючи їм матеріали та можливість висловити свої візії завдяки мистецтву, сприяє здобути нові творчі навички та презентує художній доробок широкій авдиторії.

У 2023 році проєкт зібрав понад 500 робіт з різних куточків України, включаючи твори дітей без батьківського піклування та з особливими потребами. Це підкреслює незламну силу мистецтва, що об’єднує людей незалежно від їхнього походження та життєвих обставин.

Організаційний комітет висловлює подяку всім учасникам та партнерам, чия самовідданість і допомога уможливлює демонструвати результативну діяльність проєкту, зокрема у періоди, коли фінансова підтримка з боку держави відсутня.

Оргкомітет також щиро вдячний Львівському Авторському Драматичному Театру «ScenA8» за постійну участь у реалізації проєкту та вірність його ідеї. На тлі тяжкого воєнного стану сьогодення, ця унікальна культурно-мистецька небюджетна організація Львова твердо залишається незмінним партнером проєкту «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ».

За результатами оцінювання 87 творів увійшли до експозиції кращих робіт цьогорічного проєкту. Ці роботи не тільки відображають мистецьку силу молодого покоління, а й стали свідченням нескінченної віри у її зростання та нездоланної жаги до творчості.

Презентація експозиційної збірки кращих художніх творів «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ» 2023 відбудеться у Львові у виставкових залах Львівського історичного музею (пл. Ринок 6). Початок світового виставкового турне заплановано на 2024 рік, яке розпочнеться з міста Києва. За межами України виставка стартуватиме презентацією у Варшаві.

До Міжнародної кваліфікаційної колегії Всеукраїнського проєкту для молодих митців «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ» 2023 увійшли:

Мая Денекова – художниця-графік, ілюстраторка, Словаччина

Микола Кафтан – художник-живописець, скульптор, лауреат премії
ім. Богдана Лепкого, Україна

Руслан Кутняк – художник, педагог, старший викладач кафедри живопису Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, член Національної спілки художників України, Лауреат премії Premio Pittura Lorenzo il Magnifico Biennale Internazionale Dell`Arte Contemporanea (Флоренція 2003 р.), Україна

Андрій Майовець – художник-графік, іконописець, педагог, аспірант Львівської національної академії мистецтв, Україна

Ірина Михалків-Винник – художниця, журналістка, викладачка, Швейцарія

Макі Наґумо – художниця, асистентка професора факультету гуманітарних наук Університету Ріккіо, член Японської асоціації художниць, Японія

Довіле Томкуте – художниця, кураторка мистецьких заходів та галеристка, Литва

Роман Харевськи – художник-аквареліст, реставратор, різьбяр по дереву, Чехія

Микола Шевчук – художник-скульптор, педагог, Заслужений художник України, член Національної спілки художників України, голова районної організації товариства «Меморіал» імені Василя Стуса, «Людина року Тернопільщини – 2015», Україна

ЛАУРЕАТИ І СТУПЕНЯ

ЛАУРЕАТИ ІІ СТУПЕНЯ

ЛАУРЕАТИ ІІІ СТУПЕНЯ

ОСОБЛИВІ ВІДЗНАКИ ОТРИМАЛИ:

  • Вікторія Кузьменко 14 р. Шостка
  • Дарʼя Пензяєва 7 р. Одеса
  • Ірина Дмитрів 8 р. Львів
  • Марія Гонтаренко  15 р. Охтирка
  • Маркіян Туманов 13 р. Стрий
  • Ніна Жижневська 12 р. Одеса
  • Олександра Ленартович 11 р. Стрий
  • Ольга Левко 10 р. Львів
  • Софія Галецька 13 р. Середина-Буда
  • Тимофій Бузовський 11 р. Суми